Trafik Cezaları

Trafik cezası eve gelir mi?

Trafik cezası eve gelir mi?
Tarafından yazıldı Rooting

Trafik kuralları sadece kendi can ve mal güvenliğimiz için değil aynı zamanda trafikteki diğer yaya ve sürücüler için de uyulması elzem olan kurallardır. Hız sınırı, kırmızı ışık ihlali gibi bu trafik kurallarına uymayan yaya ve sürücüler her sene yüz binlerce kazaya sebebiyet vermekte ve bu kazalarda can ve mal kaybının yaşanmasını sağlamaktadır. Her ne sebep olursa olsun trafik kurallarına uymamız gerekmektedir. Ancak bazı durumda istemeden de olsa trafik kurallarını ihlal edebiliyoruz ve bunun sonucunda da trafik cezası yiyebiliyoruz. Bu trafik cezası hakkında merak edilen çokça konu bulunmaktadır. Ancak bunlardan bir tanesi trafik cezasının eve gelip gelmediği, şayet geliyorsa da nasıl geldiği sorusudur.

Trafik cezası eve gönderilir mi?

Trafik cezası eve gelir mi sorusunun cevabı cezanın nasıl yazıldığı ile doğrudan ilgilidir. Şayet trafik cezası sürücü belgesi yani ehliyetinize yazıldıysa hali hazırda trafik cezası cezanın yazıldığı anda size tebliğ edilmektedir. Bu yüzden bu ceza ikametinizin bulunduğu adrese gönderilmemektedir.

Ancak ceza araca yani plakaya yazıldıysa bu trafik cezasının tebliğ edilmesi gerekmektedir. Bunun için trafik cezası araç sahibinin ikamet adresine posta yolu ile gönderilmektedir. Şayet ikamet adresi eski ise ve araç sahibi hali hazırda ilgili adreste ikamet etmiyorsa da trafik cezası ilana çıkılır ve ilan yolu ile tebliğ edilmiş sayılır.

Trafik cezası eve nasıl gelir?

Trafik cezaları genel olarak cezanın yazıldığı tarihten sonra birkaç hafta içerisinde PTT vasıtası ile araç sahibinin adresine posta yolu ile gönderilmektedir.

Trafik cezası eve gelmesin, ne yapmalıyım?

Trafik cezası plakaya yazılmasının ardından tebliğ edilmek zorundadır. Bu tebliğ yazımızda anlattığımız üzere sürücü belgesinin ikamet adresine gerçekleştirilir. Ancak bu trafik cezası eve gelmeden önce ödeme şansınız bulunmaktadır. Genel olarak tebliğ tarihinden sonra ödenmesine izin verilse de bazen plakaya yazılan trafik cezaları, tebliğ edilmeden de ödenebilmektedir. Trafik cezasının sisteme ne zaman düşeceğini TRAFİK CEZASI SİSTEME NE ZAMAN YANSIR yazımızdan ulaşabilir ve sisteme düştükten sonra da ödeyebilirsiniz.

Bu yazımızda trafik cezası eve mi gelir ve trafik cezasının eve gelmesini istemiyorum hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Yazar hakkında

Rooting

5 Yorumlar

  • Merhabalar trafik cezamı hemen ertesi gün ödedikten sonra tebliğ kağıdı ödememe rağmen eve gelir mi?

  • Merhaba Şahsıma bir trafik cezası gerçekleşti ve ben 1 gün sonra ödedim evime posta yoluyla belge gelir mi?

  • Sürücü belgesi olmayan bir sürücüyü trafik durdurdu zaman cezayı olay yerindemi yazar yoksa evimi gelir bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

Yorum Yap