Yeni Ehliyet

Ehliyet almak için ne mezunu olmak gerekir?

Ehliyet alırken ilkokul lise mezunu olmak şart mı?
Tarafından yazıldı Rooting

Ehliyet almak için bir dizi şartı yerine getirmek gerekmektedir. Sağlık açısından belirli bir sorununuzun olmaması ve yaş şartı bunlardan bazılarıdır. Bununla beraber 2018 yılında ehliyet sisteminin değişmesi ile beraber yeni şartlar da getirilmiştir. Bunlardan bir tanesi de öğrenim şartıdır. Peki ehliyet almak için ilkokul veya lise mezunu olmak gerekir mi?

Ehliyet almak için en az ne mezunu olmak lazım?

Yeni ehliyet yasasında hayatımıza giren konulardan bir tanesi de ehliyette öğrenim şartıdır. Artık ehliyet alabilmek için hangi sınıf olursa olsun ilkokul mezunu olmanız şarttır. En az ilkokul mezunu olmayan kişiler ehliyet alabilmek için müracaat edemezler. Şayet ilkokul mezunu değilseniz ve buna rağmen ehliyet alabilmek istiyorsanız Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde açık öğretim okuluna kayıt olabilir ve ilköğretim eğitiminizi uzaktan eğitimle dışarıdan verebilirsiniz.

En az ilkokul mezunu olan ve diğer ehliyet alma şartlarını sağlayan sürücü adayları Ehliyet Çıkarma İşlemleri sayfamızda verdiğimiz bilgiler ışığında başvurularını gerçekleştirebilirler. Bu yazımızda ehliyet almak için ilkokul veya lise mezunu olmak şart mı konularında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Yazar hakkında

Rooting

Yorum Yap