Faydalı Bilgiler

Muayene rapor numarası öğrenme, sorgulama

Araç muayene rapor numarası nerede yazar?
Tarafından yazıldı Rooting

Araç muayene rapor numarası nedir, ne demektir?

Trafikte bulunan her motorlu taşıt belirli sürelerce araç muayenesine girmek zorundadır. Araç muayenesi araçların periyodik bakımlarını gerçekleştirirken, araçlarda bulunan veya meydana gelebilecek arızalar hakkında da bilgi sunmaktadır. Bu sayede de trafik çok daha güvenli bir hale gelmektedir. Araç muayenenizi tamamladıktan sonra sonuçları görmek istediğinizde sizden araç muayene rapor numarası talep edilmektedir. Araç muayene rapor numarası tarafınıza muayene işlemleri sırasında verilen 12 haneli bir numaradır. Araç sahipleri çoğu kez bu numarayı kaybedebilmekte veya unutabilmektedirler. Peki araç muayene rapor numarası nereden öğreniliyor?

Araç muayene rapor numarası nerede yazar, nasıl öğrenilir?

Araç muayene rapor numarası araç muayenesi raporunun sol üst kısmında yazmaktadır. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı logosunun hemen alt tarafında bulunmaktadır. 12 haneli olan bu numarayı buradan kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Şayet bu kağıdı kaybettiyseniz ve rapor numarasını sorgulamak istiyorsanız E-Devlet üzerinden muayene sorgulayabilirsiniz.

E-Devlet Araç Muayene Rapor Numarası Öğrenmek İçin TIKLAYIN

E-Devlet’e giriş yaptıktan sonra sizden istenilen adımları geçerek muayene raporlarınıza ulaşabilirsiniz. Burada rapor numaranız yazacaktır. Ya da E-Devlet ile uğraşmak istemezseniz doğrudan TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarına müracaat ederek araç muayene raporunuzu kaybettiğinizi ve  yeniden çıkarmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Bu işlem oldukça basit ve kısa sürmektedir. Yine bu raporun üzerinde araç muayene rapor numarası yazacaktır.

Bu yazımızda muayene rapor numarası yok, muayene rapor numarasını bilmiyorum, muayene rapor numarası ruhsatın neresinde yazar gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Yazar hakkında

Rooting

1 Yorum

  • ”Bu yazımızda muayene rapor numarası yok, muayene rapor numarasını bilmiyorum, muayene rapor numarası ruhsatın neresinde yazar gibi konularda detaylı bilgiler verdik”,yazmışsınız.
    E Devlet’e yönlendirilen sayfa da ‘muayene rapor numarası’ bilgisini istiyor.

Yorum Yap