Faydalı Bilgiler

Yakıt sistemi montaj belgesi nedir?

Yakıt sistemi montaj belgesi nedir?
Tarafından yazıldı Rooting

Trafikte bulunan her araç belirli zaman dilimlerinde araç muayenesi gerçekleştirmek zorundadır. Araç muayenesi ile araçların trafikte seyretmelerinin güvenli olup olmadığının tespiti gerçekleştirilir ve varsa araçtaki sorunların düzeltilmesi gerektiği araç sahiplerine bildirilir. Araç muayene işlemlerinde LPG, CNG ve LNG bulunan araçlarda işlemler biraz daha farklıdır. Bu araçlarda LPG, CNC ve LNG tanklarının üzerindeki rakamların okunabilir olması ile yakıt sistemi montaj belgesi talep edilmektedir. Peki nedir bu yakıt sistemi montaj belgesi?

Yakıt sistemi montaj belgesi nedir, ne demektir?

Yakıt sistemi montaj belgesi araçta bulunan LPG, CNG ve LNG için detaylı bilgilerin yer almış olduğu bir belge türüdür. Bu belge ile araçtaki tankların markası, TİP onay numarası, tipi, seri numarası ve imalat yılı gibi kapsamlı bilgiler yer almaktadır. Bu bilgiler araçtaki tanklar hakkında bize tüm detayları sunmaktadır. Araç muayenesinde de araçtaki tanklara ait bilgilere yakıt sistemi montaj belgesi üzerinden erişildiği için zorunlu olarak araç sahiplerinden talep edilmektedir.

Yakıt sistemi montaj belgesi nereden, nasıl alınır?

Yakıt sistemi montaj belgesi araçtaki LPG, CNG ve LNG sistemlerini düzenleyen firma tarafından verilmektedir. Hali hazırda aracınıza bunlardan bir tanesini taktırdığınızda firma talep etmeseniz dahi bu belgeyi verecektir. Ancak unutulmuş olması gibi bir duruma karşı şayet yakıt sistemi montaj belgesi tarafınıza verilmediyse muhakkak bu belgeyi firmadan talep etmelisiniz. Belgenin nasıl göründüğünü aşağıdaki örnekten gözlemleyebilirsiniz.

Yakıt sistemi montaj belgesi örneği için TIKLAYIN

Düzenlenmiş olan bu yakıt sistemi montaj belgesinin bir süresi bulunmamaktadır. Araçtaki mevcut ekipman kaldığı sürece belge geçerliliğini koruyacaktır. Yakıt sistemi montaj belgesi sorgulamak için sistemi taktırdığınız firmadan bu belgeyi talep edebilirsiniz.

Bu yazımızda yakıt sistemi montaj belgesi nedir ve nereden alınır gibi konularda detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Yazar hakkında

Rooting

Yorum Yap